Stylowa..... Moda 4u

Moda

Wygodne buty na wysokim obcasie.

buyt obcas1.jpg

  Buty na obcasie mogą być wesołe.

    Buty powinny być przede wszystkim wygodne, a jeśli się nie da to przynajmniej możliwe do użytkowania. Wiele kobiet twierdzi, że nie umie już chodzić na płaskiej podeszwie. Lata przyzwyczajenia do szpilek mogą zmienić nawet kształt stopy, nie mówiąc o wyćwiczeniu odpowiednich mięśni i ścięgien odpowiedzialnych za chodzenie na obcasie. Tak wyćwiczona stopa najlepiej się czuje właśnie w butach na obcasie.

  Do podstawowych problemów podczas chodzenia w takich butach jest ich chybotliwość. Tak zwane "wygięcie nogi", czyli przechył buta w którąś ze stron może skończyć się zwichnięciem nogi, a także wywrotką na podłogę. Im jest cieńszy koniec obcasa tym but jest bardziej wywrotny. W szpilkach z ostrym końcem obcasa, także łatwiej o poślizg.

  Idąc naprzeciw tym spostrzeżeniom stworzono buty, które są połączeniem bardzo wysokich butów z dużą ich stabilnością. Rozszerzenie obcasa ku dołowi, tak aby solidnie mógł stanąć na podłożu, powoduje ich stabilność i zapobiega poślizgowi. W tak wykonanych butach da się nawet tańczyć. A przy odpowiednim wzorze i kolorystyce mogą nabrać wesołego charakteru, przez co doskonale nadają się na imprezy taneczne.

  Większość uczestników zabaw i dyskotek od lat zakłada na imprezy klasyczne, standardowe i nie kryjmy tego nudne, czarne buty na średnim obcasie. 80% kobiet ma właśnie takie buty na wszelkiego rodzaju imprezach i dzieje się tak już od setek lat. Nie ma żadnego uzasadnienia dla tego stanu rzeczy, jedyny powód tak ogromnej popularności czarnych butów jaki nam się nasuwa, to zbyt duża ilość reklam tego dodatku do odzieży.

  Istnieją jednak projekty przełamujące ten nudny zwyczaj. Coraz częściej powstają modele obuwia o bardzo intensywnej kolorystyce i barwnych, wesołych wzorach. Powstają buty różowe, pistacjowe, błękitne, buty w szlaczki, kropki, kwiatki. O ile weselej byłoby, gdyby więcej osób nosiło właśnie takie kolorowe buty, które także mogą być na bardzo wysokim obcasie.